Blog Recenzje Żwirki

Żwirek Chico – recenzja

Jak już zapewne wiecie, najczęściej w naszych kuwetach goszczą żwirki bentonitowe. Choć próbowałam innych opcji, to nic się tak dobrze u nas nie sprawdza jak właśnie bentonit. Nie ma się co dziwić – jest to rodzaj podłoża najbardziej zbliżony do piasku, dzięki czemu jest najmilszy dla kocich łapek. Ostatnio mieliśmy przyjemność testować nowy dla nas żwirek dla kotów – żwirek Chico z węglem aktywnym. Jak wypadły testy? Już opowiadam!

Żwirek Chico z węglem aktywnym

Chico ma w swojej ofercie wiele różnych wersji zapachowych żwirku bentonitowego. My testowaliśmy żwirek z węglem aktywnym o zapachu naturalnym.

Węgiel aktywny jest materiałem, który ma zdolność do wchłaniania i neutralizowania nieprzyjemnych zapachów. Dlatego też jest dobrym dodatkiem do żwirku dla kotów, ponieważ pomaga utrzymać czystość i świeżość w kuwecie. Węgiel aktywny działa na zasadzie adsorpcji, co oznacza, że zatrzymuje cząsteczki zapachowe na swojej powierzchni. To sprawia, że żwirek z węglem aktywnym jest bardziej skuteczny w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów niż standardowe żwirki dla kotów.

Dodatkowo, węgiel aktywny jest naturalnym składnikiem, co oznacza, że jest bezpieczny dla kota i nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Może również pomóc w redukcji bakterii w kuwecie. Same plusy!


Żwirek Chico jest wykonany z naturalnych składników, co jest dużym plusem dla kocich opiekunów, którzy chcą uniknąć produktów chemicznych.

Bentonitowy żwirek Chico jest dostępny w kilku wariantach zapachowych, w tym naturalnym, lawendowym, czy pudrowym. Dla kotów najlepszy jest oczywiście zapach neutralny, aczkolwiek sama czasem lubię potestować także wersje zapachowe, dlatego z chęcią w przyszłości sprawdzę Chico w innych wersjach zapachowych.

Żwirek w praktyce

Opakowanie jednego żwirku o pojemności 10L wystarczyło nam na wypełnienie dwóch kuwet. Przy późniejszym dosypywaniu żwirku na bieżąco, oczywiście zużywaliśmy go mniej.

Żwirek ma drobny granulat, co bardzo odpowiada naszym mruczkom. Jest miły dla kocich łapek i koty chętnie z niego korzystają. Wadą drobnego granulatu jest dość łatwe roznoszenie się żwirku wokół kuwety, ale przy drobnym bentonicie jest to rzecz nieunikniona.

Chico świetnie się zbryla w twarde kulki, nie przykleja się do kuwety i bardzo fajnie pochłania zapachy. Jest wydajny – fajnie, że dostaniemy go w opakowaniach nie tylko 5L, ale także 10L. Jak dla mnie – im większe opakowanie tym lepiej. Choć oczywiście im mniejsze, tym wygodniejsze w obsłudze.

Żwirek jednorazowo pyli się w trakcie szybkiego wsypywania dużej ilości żwirku z worka do kuwety. W trakcie codziennego używania przez koty, a także w trakcie sprzątania, nie ma efektu pylenia.

Jest to naprawdę niezłej jakości żwirek, do którego z przyjemnością będziemy wracać. I z czystym sumieniem bardzo go polecamy! 🙂


Zainteresował Cię ten wpis? Sprawdź nasze artykuły, recenzje, kulisy pracy zwierzęcego i produktowego fotografa oraz przydatne artykuły na naszym blogu – KLIK KLIK

Psssst, bądźcie z nami na bieżąco: INSTAGRAM/FACEBOOK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx