Blog Dla Kociarzy Dom Drapaki Recenzje

Drapak Cat and Wood – recenzja

Jakiś czas temu miałam przyjemność wykonać sesje produktowe dla firmy, która tworzy piękne, drewniane meble dla kotów Cat and Wood. Efektami naszej współpracy podzielę się już niebawem – na stronie i Instagramie producenta znajdziecie już większość zdjęć, które powstały w trakcie sesji. Tymczasem na tapetę biorę drapak Cat and Wood, który nasze koty intensywnie testują.

Drapak Cat and Wood – drzewko średnie

Firma Cat and Wood ma w swojej ofercie aktualnie dwa drzewka do drapania – drzewko średnie i drzewko duże. Nasze koty w trakcie sesji korzystały z dwóch drzewek (obydwa są piękne!), ale na dłużej został u nas drapak średni, dlatego na nim się dziś skupię.


Nasze koty są wielkimi fanami drapaków sizalowych, dlatego nie było najmniejszego problemu z zaakceptowaniem powierzchni do drapania. Sizalowy słupek jest wystarczająco wysoki, żeby koty (nawet duże – jak nasz prawie siedmiokilowy Piotruś) mogły się na nim swobodnie przeciągać i ostrzyć pazurki.

Drapak ma solidną podstawę, która zapewnia mu stabilność. Dwie wygodne półeczki opcjonalnie mogą być wykończone poduszkami. Choć ani Gosia, ani Piotruś nie mieli problemu z leżeniem na czystych, drewnianych półkach, to myślę, że jednak na poduszkach jest im wygodniej. Jednak oczywiście wszystko zależy od upodobań kota. Wiem, że niektóre mruczki lubią mieć pod pupą twardo 🙂

Kocie pazurki lubią to!

Nasze koty bardzo chętnie wylegują się na obydwu półeczkach. Z przyjemnością też wyżywają się na sizalowym słupku, który dzielnie znosi wszystkie ciosy. Gosia i Piotruś nie należą do najmniejszych kotów, a mimo wszystko komfortowo korzystają z drzewka. Śpią na nim, myją futerko, a także z wysokości monitorują sytuację na osiedlu.


Co mi się podoba, to przede wszystkim fakt, że drapak jest zrobiony z naturalnego drewna. Nie tylko jest praktyczny, ale też cieszy oko. W naszym niedużym mieszkaniu zajmuje też niewiele miejsca, a przy tym spełnia swoją funkcję. Lepszego drzewka chyba wymarzyć sobie nie mogłam!

Drzewko ma metr wysokości, podstawa ma 48x48x48x2.5 cm, a półeczki mają wielkość 40x25x2 cm. Dzięki temu, że podstawa ma trójkątny kształt jest mi łatwiej zmieścić drapak w różnych miejscach.

Oczywiście drewno wymaga też odpowiedniego dbania o produkt. Dlatego tak ważne jest, by drapak nie stał w miejscu wilgotnym, np. na balkonie, czy tarasie.

Samo złożenie drzewka nie jest bardzo skomplikowane. Choć zdecydowanie polecam wkrętarkę do zabaw tego typu…:)

Podsumowując, jeśli design standardowych drapaków Wam nie odpowiada, to być może meble Cat and Wood są odpowiedzią na Wasze wołania…;)

Zainteresował Cię ten wpis? Sprawdź nasze artykuły, recenzje, kulisy pracy zwierzęcego i produktowego fotografa oraz przydatne artykuły na naszym blogu – KLIK KLIK

Psssst, bądźcie z nami na bieżąco: INSTAGRAM/FACEBOOK

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx