Blog Recenzje Żwirki

Żwirek Benty Sandy – recenzja i kocie wrażenia

Bentonit w kuwecie to coś, co nasze koty lubią najbardziej. Choć mamy czasem podejścia do innych typów żwirków, to zawsze, w przynajmniej jednej z dwóch kuwet musi być żwirek bentonitowy. W innym przypadku grozi to kocim strajkiem kuwetowym. A wszyscy wiemy co to oznacza! W związku z czym, zawsze z ciekawością testujemy nowe żwirki bentonitowe. Tym razem w nasze i kocie łapki wpadł żwirek Benty Sandy

Żwirek Benty Sandy
Żwirek Benty Sandy

Żwirek Benty Sandy – czym się wyróżnia?

Koci rynek żwirkowy rośnie w siłę. Wybór, my – konsumenci, mamy naprawdę spory, więc wprowadzając na rynek nowy produkt, dobrze jest się czymś wyróżnić. U Benty Sandy jest to przede wszystkim bardzo ładny, biały kolor granulatu, a także różnorodność wersji zapachowych. Tradycyjny żwirek bentonitowy ma zazwyczaj kolor szary lub grafitowy. Biel Benty Sandy bardzo efektownie prezentuje się w kuwecie. Ponadto, poza żwirkiem naturalnym (bezzapachowym) możemy wybrać żwirek o zapachu pudru dziecięcego, lawendy, marsylskiego mydełka (ciekawe, prawda? :)), lasu sosnowego i aloesowego. Wszystkie zapachy są przyjemnie wyczuwalne, ale nie duszące. Najmniej wyczuwalny jest dla mnie chyba aloes. Natomiast po kilku dniach w kuwecie, każdy z zapachów staje się bardzo delikatnie wyczuwalny, co w zasadzie mi pasuje. Zwłaszcza, że nie wpływa to na jego skuteczność.

Benty Sandy produkowany jest z minerałów wydobywanych w rejonie Morza Czarnego. Jest przyjazny środowisku. Do jego produkcji wykorzystywane są naturalnie występujące w przyrodzie skały wapienne.

żwirek bentonitowy

Żwirek w praktyce

Naszym kotom żwirek Benty Sandy bardzo przypadł do gustu. Mając do wyboru dwie kuwety, chętniej korzystały z tej, w której nasypany był testowany przez nas żwirek.

ZBRYLANIE: Żwirek zbryla się w zbite kulki. Praktycznie nie przykleja się do ścianek kuwety i nie tworzy brzydkiej papki, co zdecydowanie ułatwia codzienne sprzątanie.

ZAPACH: Benty Sandy bardzo fajnie pochłania zapachy. Każda wersja zapachowa się u nas sprawdziła – zapach z kuwety był praktycznie niewyczuwalny.

WYDAJNOŚĆ: W okresie zimowym (czyli u nas w okresie większego zużycia żwirku), przy dwóch kotach, jedno opakowanie 5L wystarczyło na trochę ponad tydzień. Jest to u nas standardowy wynik przy żwirkach bentonitowych.

PYLENIE: Żwirek nie pyli praktycznie w ogóle. Może minimalnie, przy pierwszym wsypaniu do kuwety. Przy codziennym użytkowaniu nie zaobserwowaliśmy żadnego pyłu przy kuwetach.

CO WIĘCEJ? Żwirek jest delikatny, przyjemny dla kocich łapek. Ziarna żwirku mają mniej więcej 0,5-2,5mm. Takie ziarenka bardzo lubią się roznosić przy kuwetach i jest to niestety największa wada żwirków tego typu. Jednak my już się przyzwyczailiśmy do codziennych około-kuwetowych porządków…;)

Żwirek Benty Sandy

Podsumowując, jest to naprawdę dobry żwirek bentonitowy, do którego z przyjemnością będziemy wracać. Dostaniecie go w dobrej cenie w sklepie Dlaprzyjaciela.pl w opakowaniam 5L i 10L. Polecamy!

Żwirek testowaliśmy w ramach Plebiscytu Sfinksy 2021. Dziękujemy za tę możliwość!

Psssst, bądźcie z nami na bieżąco: INSTAGRAM/FACEBOOK 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx