Blog Dom Gadżety Recenzje

Naturalny płyn do dezynfekcji Bio ActiW Animals

Utrzymanie porządku w kocim domu to często niemałe wyzwanie. Życie ze zwierzętami motywuje do częstszego sprzątania… Wszędobylski żwirek, codzienne usuwanie nieczystości z kuwet, mycie miseczek, czyszczenie zabrudzonej podłogi. Brzmi znajomo? U nas w domu te podstawowe czynności, to praktycznie codzienny, poranny rytuał. Regularnie też robimy generalne porządki w kuwetach i utrzymujemy czystość, cóż… wszędzie. A przynajmniej się staramy…;) Dziś więc na tapetę bierzemy naturalny płyn do dezynfekcji Bio ActiW Animals, który ostatnio pomaga nam w codziennych porządkach…

Naturalny płyn do dezynfekcji

Naturalny płyn do dezynfekcji – co to właściwie znaczy?

Dobry środek do dezynfekcji powinien być przede wszystkim skuteczny, ale dla nas bardzo ważne jest także aby taki środek był możliwie jak najbardziej ekologiczny. Bio ActiW pod tym kątem jak najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

  • Jest w stu procentach biodegradowalny.
  • Nie jest szkodliwy dla ludzi, zwierząt (także pszczół) i środowiska.
  • Jest hipoalergiczny, co zostało potwierdzone badaniami.
  • Może być bezpiecznie usuwany z wody w systemach kanalizacyjnych.
  • Nie zawiera alkoholu.

Co więcej, cieszy nas fakt, że jest to produkt polski i znajdziemy go u rodzimego dystrybutora – DeerHorn.

płyn do kuwet
środek do mycia kuwet

Bio ActiW w praktyce

Jako, że – jak wspominałam wyżej – codzienne porządki, to u nas standard, od razu zabraliśmy się za testowanie. Po umyciu kuwety wodą (według zaleceń producenta), spryskałam powierzchnię płynem Bio ActiW i zostawiłam na kilka minut do wyschnięcia. Zanim jednak zdążyłam wsypać żwirek do kuwety, to Piotruś wygodnie się w niej ułożył. Musiało być tam faktycznie czysto! 😉 Po kontakcie ze środkiem, nie zauważyłam u Piotrusia żadnych efektów ubocznych – nie kichał, nie uciekał czując delikatny zapach płynu. Przy kolejnych próbach wyglądało to podobnie u naszych dwóch kotów, więc mogę śmiało stwierdzić, że jest to środek bezpieczny dla zwierząt. U siebie także nie zaobserwowałam żadnych podrażnień, a skóra po kontakcie z płynem nie była wysuszona. To mi się podoba!

Ponadto, płyn ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Dzięki czemu możemy bezpiecznie dezynfekować przedmioty należące do naszych zwierząt i właściwie wszystko, co ma z nimi kontakt. Bio ActiW usuwa także nieprzyjemne zapachy – wystarczy spryskać nim dany przedmiot, lub popsikać powietrze, jak odświeżaczem. Płyn ma też czyścić pleśń i grzyby np. z podłóg, ściany, czy sufitu. Jednak na szczęście pod tym kątem nie musieliśmy go testować.

Dzięki dobremu dozownikowi, płyn jest dość wydajny i jedno opakowanie (500ml) przy umiarkowanym użytkowaniu powinno na dłuższą chwilę wystarczyć.

Naturalny płyn do dezynfekcji
Naturalny płyn do dezynfekcji

Podsumowując, płyn do dezynfekcji Bio ActiW jest bardzo fajnym, ekologicznym produktem, pomagającym utrzymać czystość przy zwierzętach i nie tylko. Myślę, że na pewno do niego wrócimy, jak już zużyjemy cały zapas.

Płyn testowaliśmy w ramach Plebiscytu Sfinksy 2021. Dziękujemy za tę możliwość!

Psssst, bądźcie z nami na bieżąco: INSTAGRAM/FACEBOOK 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx