Blog Recenzje Żwirki

Żwirek tofu dla kota – recenzja

Nie tak dawno pisałam o tym jaki żwirek dla kota wybrać, biorąc pod uwagę najbardziej popularne rodzaje żwirków. Cieszę się, że tak szybko mieliśmy sposobność przetestować nieznaną nam opcję, jaką okazał się żwirek tofu.

żwirek tofu

Żwirek tofu – właściwości

Żwirek tofu to dla nas całkowita nowość, dlatego byłam ogromnie ciekawa jak się sprawdzi u nas ta opcja – zwłaszcza, że jest to także rozwiązanie ekologiczne. Egzemplarz, który testowaliśmy pochodzi ze sklepu Zoo Rodeo i wygraliśmy go w konkursie.

OPAKOWANIE

Testowany przez nas żwirek pakowany jest po 2kg (w cenie 19,90zł) i jest to jedyna gramatura, jaką znalazłam na stronie. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Żałuję jedynie, że nie ma większych opakowań w ofercie, a idealnie by było gdyby opakowanie było kartonowe.

PYLENIE I ZBRYLANIE

Żwirek nie pyli się praktycznie w ogóle, za co ma u nas duży plus! Jest lekki, więc trochę roznosi się przy kuwecie, tak jak tradycyjny bentonit. Dzięki tej lekkości od razu spodobał się kotom. Jednocześnie wydaje mi się, że jest miły dla kocich łapek (ze względu na drobny granulat) – nasze mruczki od razu zaczęły z niego chętnie korzystać. Żwirek także bardzo fajnie się zbryla i nie przykleja się ani do kuwety, ani do łopatki. Dzięki temu jest bardzo łatwy w sprzątaniu. Nie przykleja się także do odchodów stałych, co sprawia, że przy codziennym sprzątaniu kuwety ograniczamy wyrzucanie zdatnego do użytku żwirku, do minimum. Pod tym kątem jest naprawdę fantastyczny!

ekologiczny żwirek dla kota
żwirek tofu dla kota

POCHŁANIANIE ZAPACHÓW

Żwirek rewelacyjnie pochłania zapach moczu. Koty nie mają także problemu z kopaniem w żwirku, w związku z czym grubsze sprawy także są minimalnie wyczuwalne. Sam żwirek ma dość intensywny zapach wiśni. Pachnie ładnie, aczkolwiek jak dla mnie nieco zbyt intensywnie. Chętnie sprawdziłabym wersję bezzapachową, gdyby tylko taka się na rynku pojawiła. Warto też wspomnieć, że żwirek ma ładny, jasnoróżowy kolor i w kuwecie prezentuje się bardzo estetycznie.

WYDAJNOŚĆ I UTYLIZACJA

Przy dwóch kotach, opakowanie wystarczyło nam na trochę ponad tydzień – to całkiem niezły wynik jak na stosunkowo nieduże opakowanie. Jeśli chodzi o spuszczanie jakiegokolwiek żwirku w toalecie, to pisałam o tym tutaj. Niemniej jednak żwirek tofu jest żwirkiem naturalnym, więc jest przyjazny środowisku – jakkolwiek byśmy go nie wyrzucali…:)

eko żwirek dla kota

Podsumowanie

Reasumując, jestem bardzo miło zaskoczona żwirkiem tofu. Jest to naturalna opcja, która jednocześnie ma wiele właściwości podobnych do lubianego przez koty bentonitu. Chętnie przetestowałabym bezzapachową wersję takiego żwirku, najlepiej w większym opakowaniu. Możliwe, że żwirek tofu stałby się wtedy naszym żwirkiem bazowym…:) Niemniej jednak polecamy – nam bardzo przypadł ten żwirek do gustu.

Psssst! Bądźcie z nami na bieżąco: INSTAGRAM/FACEBOOK 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx