Akcesoria Blog Dla Kociarzy Recenzje

Utrzymanie czystości przy kocie – to wykonalne i… proste!

Lubię porządek, choć nigdy nie byłam pedantką. Przy kotach raczej trudno utrzymać dom w nieskazitelnym porządku. Fruwające kłaczki, nieoczekiwane zabawki na podłodze – normalka. Od dawna jednak szukałam produktów, które pomogą mi w odświeżaniu kuwet i sprzątaniu małych, kocich wpadek. W gruncie rzeczy, utrzymanie czystości przy kocie jest proste, zwłaszcza jeśli mamy pod ręką zestaw ratunkowy. Bo – wiadomo – kiedy zdarza się zwymiotować kłaczki, to TYLKO na dywan. Na płytki nie wypada – za twardo!

utrzymanie czystości przy kocie

Utrzymanie czystości przy kocie z Simple Solution

W trakcie plebiscytu Sfinksy 2020, w nasze ręce wpadł zestaw Simple Solution od ABC Koncept. Wszystkie produkty pachną naprawdę pięknie! I dzielnie walczą z nieprzyjemnymi niespodziankami, które czasem fundują nam nasze koty. Wiosną zaczyna się sezon kłaczkowy i mimo odpowiedniej diety, czasem Piotrusiowi zdarza się zwymiotować kłaczkami na wspomniany wyżej dywan. Zazwyczaj przemywałam go tym, co akurat miałam pod ręką, ale cały czas marzyłam o produktach specjalnie do tego przeznaczonych. No i mam!;)

Preparat do usuwania plam i przykrych zapachów – spray Stain & Odour 750 ml

Od tego produktu rozpoczęliśmy testy. Preparat zaskoczył mnie delikatnym, bardzo przyjemnym zapachem. Działa też bardzo skutecznie, bo plamę po zwróconych kłaczkach udało mi się dość szybko usunąć. Rewelacja! Dozownik można ustawić na psikanie „mgiełką” lub bardziej punktowe, w zależności od potrzeb.

Preparat do usuwania plam i zapachów z moczu – płyn Urine Destroyer 1 litr

Mam nadzieję, że z tego płynu nie będę musiała zbyt często korzystać. Jednak w razie gdybym nie posprzątała kuwet na czas i zdarzyłaby się jakaś pozakuwetowa wpadka, to mam czym się ratować. (Jednocześnie należy pamiętać, że załatwianie się poza kuwetą nie jest normalnym zjawiskiem i zawsze warto sprawdzić, czy nie jest to objawem choroby lub problemów behawioralnych. Piotrusiowi kilka razy w roku zdarza się zrobić siku poza kuwetą, ale zawsze jest to spowodowane nieposprzątaną kuwetą, lub nielubianym przez niego żwirkiem. Odkąd dołożyłam jedną kuwetę więcej, problem pojawia się zdecydowanie rzadziej.)

PS: Płyn również pachnie rewelacyjnie!

PS2: Doszły mnie słuchy, że preparat służy Wam też do czyszczenia kuwet. To też ciekawe rozwiązanie!

preparaty simple solution

Preparat do kuwet – spray Cat Litter Tray Deodoriser 500 ml

To dopiero super sprawa! Preparat można stosować w wielu sytuacjach.

  • Do codziennego odświeżenia kuwety – po wcześniejszym posprzątaniu wszystkich nieczystości.
  • W trakcie całkowitego mycia kuwety. To zrobiliśmy od razu i przyznam szczerze, że sprzątanie kuwety w taki sposób od razu było dla mnie przyjemniejsze i łatwiejsze.
  • Do sprzątania okolic wokół kuwety.
sprzątanie kuwet

Zestaw purrfekcyjnej pani domu

Podsumowując, zestaw Simple Solution zrobił na mnie spore wrażenie. Fajnie, że preparaty nie tylko maskują nieprzyjemne zapachy, ale także je usuwają. Wszystko dzięki działaniu tak zwanych korzystnych bakterii, a także dzięki składnikom enzymatycznym, które znajdziemy w składzie każdego z produktów. Teraz brakuje mi tylko żółtych rękawiczek i zostanę purrfekcyjną panią domu!

utrzymanie czystości przy kotach

Tradycyjnie, po więcej recenzji, związanych z plebiscytem Sfinksy 2020 i nie tylko, zapraszam na naszego bloga.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx