Akcesoria Artykuły Blog Legowiska Recenzje

Ekologiczne produkty dla kotów? To możliwe!

Żyjąc z dwoma kotami, produkujemy trochę śmieci. Od jakiegoś czasu staram się ograniczyć ilość odpadów, jakie tworzymy i zwracam coraz większą uwagę na rzeczy, które trafiają w kocie łapki. Jak tylko mam możliwość, to wybieram duże opakowania kociej karmy – 800g. Lub jak najbardziej ekologiczne opakowania karm. Podobnie sprawa ma się ze żwirkami. Jeśli chodzi o drapaki, to prym wiedzie u nas tektura – o czym już niejednokrotnie wspominałam. Oczywiście, nie zawsze jest tak kolorowo i też czasem wybieram produkty, które niekoniecznie wpisują w eko styl życia, ale małymi kroczkami – próbuję. Wobec tego cieszą mnie wszystkie ekologiczne produkty dla kotów, jakie pojawiają się na rynku…

ekologiczne produkty dla kotów

Ekologiczne produkty dla kotów, a polski producent…

Polscy producenci coraz częściej zwracają uwagę na materiały, z jakich powstają ich produkty. Ten – jakże mnie cieszący – trend znajdziemy także u producentów tworzących dla kotów i kociarzy. Pamiętacie o The Miss Cat? O Patrycji i jej cudach pisałam przy okazji świątecznego wpisu na temat prezentów dla kociar. Wtedy w roli głównej wystąpiła bambusowa myjka do twarzy…:) Dziś pod lupę bierzemy kolejne, fantastyczne ekologicznie produkty dla kotów od The Miss Cat!

WĘDKA WILD CAT

Wędka wild cat jest wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze… ma aż 10 dodatkowych zawieszek wymiennych! Dzięki wymiennym końcówkom nasz mruczek nie znudzi się zabawą, bo nie zdąży…;) Znajdziemy tu piórka, za którymi koty uwielbiają szaleć, frędzle, czy różnorakie myszki i rybki. Co więcej, Patycja bardzo dobrze wszystko przemyślała. Zawieszki wykonane są z materiałów takich jak choćby gąbka loofa – która pomaga czyścić zęby. Część zawieszek wypełniona jest łuskami gryki, a te z kolei przyjemnie szeleszczą. Oczywiście nie mogło zabraknąć mieszanki kocimiętki i waleriany! Zarówno sama wędka, jak i zawieszki są przyjazne środowisku i biodegradowalne. Wielkie wow! A przy tym wszystko jest bardzo porządne i jestem pewna, że bardzo długo nam posłuży. To najfajniejsza wędka (a właściwie zestaw kociego wędkarza;)), jaki widziałam! Tylko spójrzcie, zestaw wygląda jakby służył do odprawiania kociej magii!

ekologiczna wędka dla kota
wędka dla kota
ekologiczne produkty dla kotów
ekologiczna wędka
eko wędka dla kota

LEGOWISKO THE DREAMER

Okazuje się, że legowisko dla kota także może być eko! Co więcej, może przy tym świetnie wyglądać i… kot je może z łatwością pokochać. Legowisko The Dreamer wykonane jest z filcu, który z kolei produkowany jest z recyklingu włókien poliestrowych. Żeby już być w stu procentach eko, to do legowiska można dobrać lnianą podusię.

Ponadto legowisko jest dla kota bezpieczne i przytulnie. A przy tym jest tam chyba naprawdę milutko!

Jeśli chodzi o utrzymanie legowiska w czystości to najlepiej delikatnie prać je ręcznie w temperaturze 30-35 stopni. Możemy się wspomóc płynem do prania wełny. Jednak warto pamiętać, żeby po praniu legowiska nie zgniatać – najbezpieczniej delikatnie odciskać wodę ręcznikiem. Jeśli zabrudzenia są nieduże, to proponowałabym po prostu punktowe przemycie go.

eko legowisko
ekologiczne produkty dla kotów

Eko styl życia i eko koty

Podsumowując, jestem zauroczona produktami, które tworzy Patrycja z The Miss Cat. Wędkę pokochałam, chyba tak samo mocno, jak pokochały ją nasze koty. Legowisko natomiast cieszy moje oczy, zwłaszcza kiedy w środku, na całej długości rozciągnięte są nasze mruczki…;) Co więcej, do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że taki filc jest ekologicznym rozwiązaniem! Ja jestem bogatsza o nową wiedzę, a koty o nowy eko-gadżet. Myślę, że tym naszym kochanym pupilom też spodobały się nowe, ekologiczne produkty dla kotów, które trafiły w ich łapki.

Tradycyjnie, po więcej recenzji, związanych z plebiscytem Sfinksy 2020 i nie tylko, zapraszam na naszego bloga.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olka
3 lat temu

Genialne! Te zabawki mnie urzekły, dosłownie!!

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx