Blog Recenzje Żwirki

Recenzja żwirku Calitti, czyli o żwirkach silikonowych słów kilka

W naszym mieszkaniu mamy w użyciu aktualnie dwie kuwety. W jednej kuwecie zawsze jest żwirek bentonitowy (najczęściej bardzo drobny). Natomiast drugą kuwetę czasem wykorzystujemy do testów innych rodzajów żwirków. Ostatnio, w ramach plebiscytu Sfinksy 2020 testujemy żwirek Calitti… Toteż dziś porozmawiamy nieco o żwirkach silikonowych.

Żwirki silikonowe są nam dość dobrze znane i od czasu do czasu goszczą w jednej z naszych kuwet. Ten rodzaj żwirku ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, więc postaram się obiektywnie podejść do tematu…:)

o żwirkach silikonowych

Jak się sprawdza żwirek Calitti? O żwirkach silikonowych…

WYGODA kontra WYDAJNOŚĆ

Dużo mówi się o tym, że żwirek silikonowy jest wygodny dla kocich opiekunów. Zdecydowanie jest to prawda. Korzystając z tego rodzaju żwirku musimy sprzątać tylko tak zwaną „dwójkę”. Siku zostaje wchłonięte przez granulki, więc wystarczy raz dziennie przemieszać cały żwirek, by na dnie kuwety nie było wilgotno. Co jakiś czas – w zależności od ilości kotów korzystających ze żwirku – należy wymienić całą zawartość kuwety. My robimy to dość szybko, zawsze szybciej od zaleceń producenta. W rzadziej sprzątanej kuwecie mogą łatwiej rozmnożyć się bakterie, a tego wolelibyśmy uniknąć. Niestety, jednocześnie wpływa to na wydajność żwirku.

Wygoda w korzystaniu ze żwirku silikonowego jest bardzo często doceniana przez naszych bliskich, którzy opiekują się naszymi kociakami w trakcie naszej nieobecności. Żwirek silikonowy zdecydowanie ułatwia chwilowe przejęcie obowiązków związanych z naszymi pupilami.

POCHŁANIANIE ZAPACHÓW, a WYGLĄD

Żwirek silikonowy wymieniony w porę, do samego końca będzie nieźle pochłaniał zapachy. Świeżo nasypany do kuwety żwirek silikonowy prezentuje się bardzo estetycznie. W żwirku Calitti znajdziemy różowe granulki, które uatrakcyjniają jego wygląd. Po pewnym czasie białe granulki, które pochłonęły mocz robią się żółte.

PYLENIE i ROZNOSZENIE SIĘ

Żwirek Calitti pyli się jednorazowo przy pierwszym wsypaniu do kuwety całego opakowania. W trakcie codziennego użytkowania żwirek faktycznie się nie pyli, za co należy się duży plus! Po mieszkaniu roznosi się tak jak każdy inny – w większości wokół kuwety. Niektórzy narzekają, że jest trochę głośny i faktycznie trzeba się do nowych odgłosów kuwetowych przyzwyczaić. Ale co ciekawe, odkąd testujemy Calitti – nasze koty mając do wyboru żwirek silikonowy i żwirek bentonitowy – tak samo często wybierały silikon, jak i bentonit na załatwienie „grubszej sprawy”.

żwirek calitti

Czy żwirek silikonowy jest dla Ciebie? Podsumowanie

Podsumowując, każdy rodzaj żwirku ma swoje plusy i minusy (muszę przygotować jakiś wpis porównawczy). W związku z tym, uważam, że warto sprawdzić różne opcje i zobaczyć jak będą pasowały nam i naszym pupilom. U nas żwirek Calitti sprawdził się nieźle, dlatego też jak najbardziej polecamy tego polskiego producenta.

Żwirek Calitti mieliśmy okazję testować w ramach plebiscytu Sfinksy. Po więcej recenzji, związanych z plebiscytem i nie tylko, zapraszam na naszego bloga.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx