Akcesoria Blog Gadżety Recenzje

Kosz na zużyty żwirek Litter Locker – innowacja przy sprzątaniu

Sprzątanie kuwety należy do codziennych obowiązków każdego kociego opiekuna. Przy dwóch kotach sprzątanie kuwety raz dziennie to absolutne minimum. Najchętniej pozostałabym przy naturalnych żwirkach, które są biodegradowalne i ekologiczne (np. drewniany żwirek można nawet rozsypać w ogrodzie, jeśli oczywiście mamy ogród…;)). Niestety, przy tym rodzaju żwirku czasem dziwaczy nasz Piotruś, więc zawsze musimy mieć w domu mniej przyjazną dla środowiska, żwirkową alternatywę. Najczęściej w naszych kuwetach gości żwirek bentonitowy, którego zużyte grudki trzeba regularnie wyrzucać. Czasami wyrzucam je do worków, które i tak idą do kosza, czyli np. do pustych opakowań po mrożonkach – takie moje małe no waste. Ostatnio jednak pojawiła się u nas w mieszkaniu fajna alternatywa, a mianowicie kosz na zużyty żwirek Litter Locker. Ten wynalazek zdecydowanie nam ułatwił sprzątanie kuwet.

litter locker dla kota

Jak działa kosz na zużyty żwirek Litter Locker?

Jak tylko odebrałam paczkę, to nie mogłam się doczekać sprawdzenia jak działa kosz – pokładałam w nim duże nadzieje i… się nie zawiodłam. Razem z koszem w paczce znalazłam łopatkę do sprzątania kuwety i pierwszy wkład worków do kosza. Do wszystkiego została dołączona instrukcja złożenia całości. Początkowo mechanizm wydał mi się skomplikowany (blondynka!;))), więc instrukcja się przydała. Ale w gruncie rzeczy projekt kosza jest naprawdę przemyślany. Szybko więc na swoje miejsce trafił worek i łopatka do sprzątania.

łopatka do sprzątania kuwety
worki na żwirek

Kosz Litter Locker to bardzo sprytny wynalazek. Jesteście ciekawi jak działa? To takie proste i takie fajne!

  1. Do kosza wkładamy wkład z workiem zgodnie z instrukcją.
  2. Przy sprzątaniu kuwety otwieramy kosz i wrzucamy do środka zużyty żwirek.
  3. Zamykamy pokrywę kosza.
  4. Ciągniemy za specjalny uchwyt, który otwiera dalszą część kosza. Pozwala to wpaść nieczystościom do środka, jednocześnie izolując nieprzyjemne zapachy.
  5. Przegroda, która oddziela zużyty żwirek automatycznie wraca na swoje miejsce.

Spróbowałam to zobrazować na zdjęciach poniżej, tylko z otwartą pokrywą kosza (normalnie powinna być zamknięta, żeby izolować zapachy) i bez żwirku, na sucho.

Filmik pokazujący jak działa kosz znajdziecie też na stronie Litter Locker.

kosz na zużyty żwirek litter locker
kosz  na żużyty żwirek litter locker

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o koszu Litter Locker?

Do kosza Litter Locker można dokupić stylowy, pasujący do wystroju Waszego mieszkania pokrowiec. Jednak nawet tradycyjny, biały kosz prezentuje się naprawdę nieźle! Ponadto każdy kosz posiada rączkę, dzięki której łatwiej możemy przenosić go z miejsca na miejsce. Jest to przydatna opcja kiedy mamy do posprzątania kilka kuwet w różnych miejscach. Wkład do kosza według zapewnień producenta wystarcza na około miesiąc. U nas wystarczył na trochę dłużej, ale to dlatego, że przez jakiś czas korzystaliśmy ze żwirku silikatowego – a w przypadku tego żwirku sprzątamy tylko kupki. Równolegle też zużywam opakowania, które i tak idą do śmieci (wspominałam o nich wyżej). Ponadto warto też wspomnieć, że worek z wkładu jest dość gruby i zmieści sporą ilość ciężkiego, mokrego żwirku.

uchwyt na kosz
Kosz na zużyty żwirek litter locker

Kosz na zużyty żwirek Litter Locker to naprawdę świetne rozwiązanie. Zarówno kosz jak i wkłady można dostać w sklepie Litter Locker. Osobiście z tego wynalazku jestem bardzo zadowolona. Wiem też, że ułatwi to w przyszłości sprzątanie osobom, które opiekują się naszymi mruczkami, kiedy wyjeżdżamy. Szczerze polecam!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olka
3 lat temu

nieekonomiczne w moim odczuciu. Ciągłe wymiany siatek (zużycie plastiku to dramat w tym przypadku). :/

2
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx