Karmy i przysmaki Recenzje

Jak zachęcić kota do jedzenia? Recenzja musu od Husse

Mimo iż nasze mruczki to żarłoki, to zdarza się czasem, że jakaś karma lub smak im nie przypasuje. Czasem jednemu, czasem drugiemu, a czasem jednemu i drugiemu… Nie lubię marnowania jedzenia, więc zawsze kombinuję jak zachęcić kota do jedzenia, żeby w miseczce nic nie zostało. Z pomocą często przychodzą mi różne rarytasy, z którymi zostanie wchłonięty każdy posiłek. Jednak chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy nic podobnego do musu z tuńczyka od Husse.

mus z tuńczyka husse
jak zachęcić kota do jedzenia

O co chodzi z tym musem? Czyli jak zachęcić kota do jedzenia

Mus Husse to zdrowa przekąska z tuńczyka. Przeznaczona jest dla kotów dorosłych. Jest to karma uzupełniająca, więc nie należy musu traktować jako regularnego posiłku. Aczkolwiek można musem dosmaczać kocie posiłki.

Co znajdziemy w musie?

  • Dzikiego tuńczyka, za którym szaleją koty.
  • Katsuodashi (suszone bonito) – przyznaję, musiałam się doedukować i sprawdzić co to właściwie jest. Tak więc bonito to ryba (tuńczyk), a katsuodashi to płatki startego, suszonego bonito. Co więcej katsuobushi jest bogate w białko, co pobudza apetyt naszych mruczków. Katsuodashi odpowiada też za smak umami, czyli nieuchwytny, wyjątkowy, tak zwany piąty smak. Jedno jest pewne – to musi być naprawdę niesamowicie kocio-smaczne!
  • Sos, w skład którego wchodzi woda, zagęszczacz, aromat, olej roślinny i tauryna.

Mus można podawać kociakom zarówno bezpośrednio z torebki, jak i w miseczkach. Można traktować go jako przysmak, nagrodę i… zachętę do jedzenia innych posiłków. Konsystencja musu (lekka, „miękka”) pozwala na jego łatwe wymieszanie z inną karmą, czy suplementem diety.

przekąska z tuńczyka dla kota
husse przysmaki
jak zachęcić kota do jedzenia

Mus w praktyce

Początkowo wydawało mi się, że torebeczka 30g to niedużo, żeby zaspokoić kocie smaki. Szybko przekonałam się jednak, że to zdecydowanie wystarczająco…;) Przyjemności dobrze jest dawkować. W jednym pudełku znajdziemy 12 takich torebek.

Mus niesamowicie smakuje naszym mruczkom, a my cieszymy się mogąc sprawić im przyjemność. Aktualnie traktujemy mus jako formę wyjątkowego rarytasu. Zapach musu nie jest odrzucający, a wręcz przeciwnie – jak na tuńczyka pachnie naprawdę nieźle.

jak zachęcić kota do jedzenia
przysmaki dla kotów

Mus trafił w nasze łapki w ramach plebiscytu Sfinksy 2020. Kupicie go na stronie Husse. My serdecznie polecamy – będzie to nasza tajna broń do żywieniowych zadań specjalnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx