Blog Recenzje Różne Żwirki

Żwirek z Lidla

Zazwyczaj żwirek dla kotów zamawiam przez Internet. Po prawie trzech latach funkcjonowania w ten sposób, przyszedł ten dzień (w dodatku piątek), w którym paczka nie doszła na czas. A bez żwirku przetrwać ciężko, zwłaszcza przez weekend. Szybko więc przeszukałam okoliczne sklepy i padło na żwirek z Lidla o nazwie Coshida.

Żwirek (6L) kupiłam za około 12zł – podobno był w promocji. Duży plus za kartonowe opakowanie i dość wygodne do niesienia pudełko. Wtedy akurat było to dla mnie ważne, bo przemieszczałam się pieszo, a wiadomo – żwirki swoje ważą.

żwirek z lidla

Jak się sprawdza żwirek z Lidla?

Producent zapewnia, że żwirek jest niepylący i ma świeży zapach. Jeśli chodzi o zapach, to jak dla mnie jest raczej niewyczuwalny – bardzo neutralny. Co w sumie odpowiada zarówno mi, jak i kociakom. Pozytywnie zaskoczył mnie też brak pyłu. Żwirek faktycznie nie pyli. Całkiem nieźle się też zbryla, choć w starej kuwecie trochę trudno się od niej odklejał. W nowej nie mamy takich problemów, więc podejrzewam, że to też kwestia kuwety. Żwirek niestety także trochę się przyklejał do łopatki w trakcie sprzątania i to jest chyba jego największy minus.

Granulki mają estetyczny, jasny kolor i są odpowiedniej wielkości, żeby wszystko ładnie w kuwecie zakopać. Jednocześnie żwirek trochę przy kuwecie się roznosi, ale tego problemu nie mam tylko przy żwirkach drewnianych. Zapach z kuwety jest tak samo (nie)wyczuwalny jak przy innych żwirkach bentonitowych. Jeśli chodzi o wydajność, to przy dwóch kotach, 6 litrów wystarcza na około tydzień – dwa tygodnie (m. in. w zależności od pory roku i ilości spożywanego jedzenia). To standardowy, satysfakcjonujący mnie wynik.

coshida żwirek

Żwirek Coshida – opinia i ogólne wrażenia

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się cudów, a żwirek pozytywnie mnie zaskoczył. W zasadzie nawet nie mam się do czego przyczepić – myślę, że jest to niezły żwirek, zwłaszcza, jeśli szukamy czegoś na szybko. Co prawda wolę zamawiać żwirki online, choćby dlatego, że nie muszę ich dźwigać, ale na przeczekanie Coshida jest jak najbardziej w porządku.

coshida żwirek z lidla

Czy kupię ten żwirek ponownie? Myślę, że jest to bardzo możliwe, choć mam nadzieję, że nie będę do tego zmuszona przez spóźniającą się paczkę…;)

Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
4 lat temu

Stosuje ten żwirek i jestem bardzo zadowolona

Rafał
Rafał
3 lat temu

6 litrów na 2 tygodnie dla 2 kotów?! Współczuję kotom. Ja też mam 2 koty, mają wspólną kuwetę, stosuję ten żwirek, uważam go za bardzo dobry, ale opakowanie starcza max na tydzień. Jeśli starcza na 2 tygodnie, to znaczy że koty nie sikają, są prawdopodobnie na suchej karmie, są odwodnione i niszczysz ich nerki.

Kamila
Kamila
3 lat temu

Kupuje go dla mojego kota – jak na razie nie zamieniłabym go na żaden inny

Gracjana
Gracjana
3 lat temu

Czy ten żwirek jeszcze będzie w Lidlu? Ostatnio próbuje go dopaść bo jest jednym z lepszych. Ktoś może wie czy został wycofany ?

Nina
Nina
3 lat temu
Odpowiedz  Gracjana

Niestety nie ma tegoż produktu w Lidlu

pawel
pawel
3 lat temu
Odpowiedz  Nina

pytałem lidla nie potwierdzają wycofania produktu. w 3 lidlach w krakowie i jednym w rzeszowie nie ma.

Kasia
Kasia
3 lat temu
Odpowiedz  Gracjana

Ja też próbuje go kupić od tygodnia i w żadnym Lidlu go nie ma. Mój kot sika tylko do tego żwirku. Przy innych sikał w łóżkach. Mi starczał na około 10 dni czasami nawet koło dwóch tygodni.

Izabela
Izabela
3 lat temu

Już go, niestety, nie ma. Czym go zastąpić?🤔 – był najlepszy. Może macie coś sprawdzonego?

Jacek
Jacek
3 lat temu

Super żwirek,ja mam na tydzień przy trzech kotach /dwie kuwety/.Niestety brakuje go w sklepie ,jest tylko szary ,gorszej jakości.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu

A ja mam pytanie bo ten żwirek jest u mnie w ciągłym użyciu, ale ostatnio trudno go kupić. Za to jest pełno tego burego żwirku Coshida w workach, który jest tragiczny. Który z testowanych przez Was żwirków jest równie dobry jak biały Coshida i można go kupić online?

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Odpowiedz  Paulina

Dzięki, zamówiony 🙂

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Odpowiedz  Paulina

Wiem, mam kilka Lidlów w mieście, ale ten żwirek udawało mi się upolować tylko w jednym. Teraz nie mogę trafić.

Stan
Stan
9 miesięcy temu

„Ultra biały” „Najczęściej kupowany żwirek w Niemczech” 😀

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Tan żwirek nie wygląda źle.
My używamy bentonitu Golden Gray , ale też pewnym odkryciem jest dla nas żwirek tofu marki My Friend. Dużo lżej sie go nosi, zbryla sie conajmniej jak bentonit , może jest odrobinę droższy ale koty mają wybór u nas i chyba wolą tofu

25
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx