Blog Książki Recenzje

Kocie Mojo, czyli lektura obowiązkowa

Chyba każdy opiekun kota marzy o tym, żeby jego zwierzak był szczęśliwy. W końcu szczęśliwy kot, to szczęśliwy właściciel. „Kocie Mojo” autorstwa Jacksona Galaxy i Dr Mikel Delgado to kolejny poradnik o kotach, który miałam okazję przeczytać. Jako, że lektura została napisana lekkim językiem, to też lekko się ją czytało.

Jacksona – autora książki – możecie kojarzyć z programu telewizyjnego „Kot z piekła rodem”. Ja telewizji nie oglądam, ale czasem będąc w odwiedzinach u Babci (kociarstwo jest chyba dziedziczne;)) miałam okazję zobaczyć kilka odcinków. Kiedy więc dowiedziałam się o kocio-książkowej nowości na polskim rynku, w dodatku napisanej przez behawiorystę, którego było mi dane obserwować w TV, byłam bardzo podekscytowana. Nie mogłam się jej doczekać!

„Kocie Mojo” nie jest napisane jednym, ciągłym tekstem, co zdecydowanie zaliczam do plusów. Po drodze możemy się natknąć między innymi na „Koci słownik Jacksona”, „Kocie fakty Jacksona”, „Kocia wskazówka Jacksona” czy „Kącik kociego mądrali”. Dzięki temu w trakcie czytania dowiadujemy się różnych ciekawostek dotyczących kolejnych rozdziałów.

W książce znajdziemy ilustracje obrazujące omawiane tematy, które mogą pomóc zrozumieć opisywane sytuacje.

Jackson w książce porusza wiele tematów – myślę, że każdy wyciągnie z niej coś dla siebie. Historie, które opowiada poparte są jego wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu ma się wrażenie jakby indywidualnego uczestnictwa w wykładzie/warsztatach Jacksona, co jest super!;) Lekcja z behawiorystą na wyciągnięcie ręki (dosłownie!), fajnie prawda?

Jackson traktuje koty podobnie do mnie – jak członków rodziny. W książce opisuje jak budować z nimi zdrowe relacje, jednocześnie szanując ich potrzeby.

Z lektury dowiemy się co nieco o karmieniu kotów, o zabawie z nimi, o pobudzaniu w naszych mruczkach kotów pierwotnych, o interakcjach między kotami, a także między kotami i psami, czy kotami i dziećmi. Autor stara się podpowiedzieć jak rozwiązać problemy, z którymi kociarze muszą się zmagać na co dzień, choćby takimi jak załatwianie się poza kuwetą, czy drapanie mebli. Nie chcę zdradzać za dużo, bo książka jest naprawdę warta przeczytania, bez względu na aktualny stan naszej wiedzy o kotach.

„Kocie Mojo” wydało Wydawnictwo SQN i możemy je kupić między innymi na stronie wydawnictwa, w księgarniach internetowych i Empiku. Osobiście gorąco polecam zasilenie swojej biblioteczki tą lekturą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx